Müfredat yapmak anayasa yapmak gibi

İSTANBUL İHA – CHP ve eğitim sendikaları tarafından Fatih Saraçhane’de ‘Büyük Eğitim Mitingi’ düzenlendi. Mitinge CHP lideri Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Milletvekilleri, sendika üyeleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Eğitim emekçilerinin haklarını savunmak için toplandıklarını söyleyen Özel, “Bu meydanda yok sayılanlar var, hor görülenler var. Bu meydanda haykırsa da sesini duyuramayanlar var. İşte biz onların sesine ses, mücadelelerine destek olmaya geldik. Atanmayan öğretmenin, mülakat mağdurunun yanında duracağımıza dair irademizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bunu ilan etmek için Saraçhane Meydanı’ndayız. Gerekirse masada müzakere ederek, hakkınızı arayarak, derdinizi anlatarak, dinlerlerse ne ala. Dinlemezlerse sizlere bir meydanlara çıkarak, sokaklara dökülerek hakkınızı arayacağız” dedi.

‘Tek başına yapılamaz’

Müfredatta yapılan yeniliği eleştiren Özel, şunları söyledi: “Eğitimde şiddet tek başına çıkarılacak bir kanun değildir. Sendikaların, örgütlerin sesi duyulmalı, öğretmenlere, işin uzmanlarına kulak verilmelidir. Müfredat yapmak anayasa yapmak gibidir. Müfredat yaparken herkesi duymalı, dinlemeli en doğrusunu tam bir mutabakatla yapmalısınız.”

Özel’den İmamoğlu’na tebrik ziyareti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’da bir araya geldi. 31 Mart seçimlerinin ardından tebrik ziyareti niteliğinde yapılan görüşme İBB’nin Bakırköy’de bulunan ek hizmet binasında gerçekleştirildi. Özel, “Bu dönem 31 Mart seçimlerinden önce şöyle bir sorumluluğunuz vardı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin israftan kaçan, hizmete yönelen herkesi kucaklayan belediyeciliğinin İstanbul’da bir dönem daha tescillenmesi gerekiyordu. Ama bu seferki sorumluluğumuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu adil ve kamucu yönetim anlayışının, ‘artık buraları böyle yönetenler Türkiye’yi de çok iyi yönetirler’ diyerek yapılacak ilk genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’ni, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini iktidara taşıma sorumluluğumuz var. Bu anlamda herkes bize bu gözle bakıyor” ifadelerini kullandı. Özel’e ziyaretleri nedeniyle İBB ailesi adına teşekkür ettiğini söyleyen İmamoğlu, “16 milyon insana en güçlü şekilde hizmet etmek bilinciyle hareket ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x